Vyberte váš jazyk

18.5.2023
Rok 2023 sa nesie v duchu veľkého pokroku v oblasti umelej inteligencie (ChatGPT). V oblasti gravírovania portrétov sme objavili revolučnú a dostupnú technológiu na zlepšenie kvality fotografie, tzv. upscaling.

Je založená na algoritme neurónovej siete, ktorá sa na veľkom množstve fotografií naučila ako dokresliť nekvalitný portrét ľudskej tváre tak aby vyzeral lepšie. Čo je však ešte lepšie, je dostupná online služba, ktorá za veľmi prijateľnú cenu (okolo 0,20 EUR za fotografiu) fotku automaticky upraví. Túto techniku je samozrejme možné použiť aj na keramické fotky. Je to míľový krok k priblíženiu strojového gravírovania k ručnému gravírovaniu/škrabaniu portrétov. Pri ručnom gravírovaní umelec mnoho z portrétu dokreslí/zlepší, čo sa pri strojovm gravírovaní až tak nedarilo. S novou technológiu upscalingu je to však možné. Posúďte sami(toto sú naše fotky, ktoré sme dostali v slabej kvalite a upravené plne automaticky):

Službu nájdete na https://icons8.com/upscaler

TIP: ak nahrávate nekvalitnú fotografiu, nech je v rozlíšení najviac okolo 500 pixelov na šírku. Ak má vyššie rozlíšenie, nezlepší sa.

Takmer všetky fotky, ktoré upravujeme prejdú týmto zlepšením pred tým, než použijeme Photoshop + AutoEnhancer na ďalšiu úpravu ostrosti, svetla, kontrastu a odstránenie pozadia. Mnoho z našich zákazníkov si už zmenu všimlo a pýtali sa ako je to možné.

Hor sa do gravírovania!